Büyükada Otel Yorum ve Şikayetleri Büyükada Otel Tavsiyeleri En Uygun Büyükada Otelleri
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Büyükada Hakkında

İstanbul’un en büyük adası, adından da anlaşılacağı gibi Büyükada’dır. Kuzeyde İsa Tepesi ve güneyde Yüce Tepe ile iki muhteşem tepesi bulunmaktadır. Batı kanadında genişliği 100 uzunluğu 500 metre olarak bulunan Dilburnu yer alır. Dilburnu’nun güneyinde Yörükali ve kuzeyinde ise Nizam Koyu bulunmaktadır.

Dört bir köşesi ile harikalar diyarı diyebileceğimiz güzellikte olan Büyükada, muhteşem doğası, plajı, denizi, tarihi yapıtları, şirin otel ve pansiyonları ile huzur dolu bir ortam içermektedir.

Büyükada Hakkında

Cıvıl cıvıl kuş sesleri ile cennetten bir parça diyebileceğimiz huzur dolu atmosferi ile misafirlerini büyülemektedir.

Büyükada Tarihi Yerleri ve Yapıtları

Bizans öncesi döneme ait fazla bir bilgi bulunmayan Büyükada, antik dönemde muhtemelen meskun idi. Bilinen ilk yapının MS 6. Yüzyıl'da yapıldığı tahmin edilmekle birlikte; tarihin akışını değiştiren büyük komutan Büyük İskender'in babası Makedonya Kralı 2.Filip'e ait olduğu bilinen 207 altın sikke, adaya ait en eski buluntu olup şuanda İstanbul Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.

Büyükada Prens Adaları Yedi yüzyıllık Bizans döneminde yapılan hapishane ve manastırlar ile tanınan Büyükada tarih boyunca sürgün yeri olarak kullanılmıştır.

Yabancılar tarafından Prens Adaları diye de anılan adalar takımının bu adı, penslerin buraya sürgün edilmesinden gelmektedir. Bizans imparatorluğu süresince birçok önemli din görevlisi, devlet adamı ve diplomat buralara sürgün için yollanırken, bilhassa prensler Büyükada'ya sürgüne gönderilmişlerdir.

Osmanlı Devleti de adaları bu amaçla kullanırken; geçtiğimiz yüzyılda Lev Troçki, Stalin tarafından Rusya'dan sürülerek 1929 ve 1933 yılları arasında Büyükada'da yaşamıştır.

Gezilecek Yerleri İle Büyükada

Büyükada gezilecek yerler olarak birçok çeşitliliği içinde barındırmaktadır. Her yaşa ve her kesime göre eğlence çeşitliliğinin bulunması, misafirleri hoşnut tutmaktadır.

Vapur ile indiğinizde sizleri karşılayan meydanında, ada konseptini yansıtan restoranlarda deniz mahsullerinin tadına bakabilir ve eğlenceli hoş sohbetler ile ada gecelerinin tadını İstanbul’u seyrederek çıkartabilirsiniz.

Büyükada Yaşam Meydanda bulunan faytonlar ile büyük ada gezintilerine çıkabilir, adanın görmediğiniz alanlarını ziyaret ederek resimlerini çekebilirsiniz. Dilerseniz çarşıdaki bisikletçilerden kiralık olarak aldığınız bisikletler ile adayı dolaşarak arkadaşlarınızla hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Büyükada gezilecek yerleri olarak, cafe, bar ve restoranlardan ziyade, ailecek piknik yapacak alanlarının oldukça fazla olması misafirlerin beklentilerine cevap verecek şekilde diyebiliriz. Birçok aktivitenin gerçekleştiği mekanlarda eğlencenin ve tatilin tadını çıkararak muhteşem bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Büyükada ve Türkler

İstanbul' un Türkler tarafından fetih edilmesiyle Büyükada için yeni bir süreç başlamıştır. Fetihten hemen önce Baltaoğlu Süleyman Beyin bir donanma ile adalara Osmanlı bayrağı dikmiştir. Adalara huzur ve sükûnet getiren Türler ada halkını baskı altına almayarak kültür mirasının bugüne taşınmasını sağlamıştır.

1846 yılında küçük gemilerin sefere başlamasıyla Ada' ya Türklerin yerleşmesi başlamış ve ada nüfusu hızla artmaya başlamıştır. Zengin Türkler ve yabancıların adaya rağbet göstermesi ile köşkler, konaklar ve dönemin mimarisini yansıtan kilise ve camiler yapılmıştır. 1861 yılında Osmanlı Padişahı Abdülaziz tarafından Adalar Belediye Teşkilatı kurulmuştur.

1894 şiddetli bir deprem ve 1900' lü yılların başında çarşı yangınından oldukça etkilenen Büyükada 1945 yılından itibaren Türk halkının sayfiye yeri olmaya başlamıştır. Cumhuriyetten sonra adada yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi nüfusu çeşitli siyasal ve toplumsal olaylar nedeniyle azalmıştır. Bugünkü nüfusu yaklaşık olarak 7000 olan Büyükada 1984 yılında sit alanı ilan edilerek tarihi yapıların korunması hedeflenmiştir.

 
Büyükada Princess Hotel
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Otel Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
27 Nisan 2018 - 02:46

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Ağva Otelleri
Büyükada Restaurant
Abant Oteller
Kayak Turları
Anket
Tatil için en çok tavsiye ettiğiniz Ada?
 

Ağva Otel

Kimler Çevirimiçi
Şu anda 4 konuk çevrimiçi

Alaçatı Otelleri

Son Yorumlar
  • mustafa yüksel
    Arkadaşlar iyi akşamlar ben adalara ilk defa kız arkadaşımla gitmeyi düşünüyorum.nerd... Devamı
  • Davut binici
    ilk kez adalara gidişimdi.internetten bulduğum bir otele rezerv yaptırdım.varmıştık o... Devamı

Seo Fiyatları

Büyükada Gün Batımı
Büyükada Gün Batımı
Benzersiz ada manzarasında güneşin batışını izleyerek harika dakikalar geçirebilirsiniz.
Büyükada Faytonları
Büyükada Faytonları
Ada sessizliğinde, faytonlar aracılığı ile gezinti yaparak doğanın keşfini yapabilirsiniz.
Büyükada Rakı Balık Keyfi
Büyükada Rakı Balık Keyfi
Meydanda bulunan restoranlarda lezzetli deniz mahsullerinin tadına çıkarabilirsiniz.
Büyükada otelleri
Büyükada otelleri
Dekoratif tasarımları ile Büyükada otellerinin huzur dolu atmosferinde dinlenebilirsiniz.
Büyükada Pansiyonları
Büyükada Pansiyonları
Doğa ile baş başa kalarak oksijen depolayacağınız tatilleri ada pansiyonlarında yaşayın.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Büyükada Otelleri © 2012 - 2015
Büyükada'nın en iyi otel ve pansiyonları